5 Niedziela Zwykła – 9 II 2020

1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.

2. W środę nowenna ku czci św. Józefa. Zapraszamy wszystkich parafian na godzinę 16.00  na adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo nowenny i Mszę święta z kazaniem.

3. Przypominamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego sakramentu, która ma miejsce pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. Młodzież klasy ósmej  zapraszamy w  niedzielę po Mszy św. wieczornej na katechezę przygotowującą do przystąpienia do sakramentu Bierzmowania.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół  na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bubiaki nr 138 .


W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
  • 14 II – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.
  • 14 II – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych.