Boże Narodzenie – 25 XII 2017

1.Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pełni podziwu i wdzięczności Bogu, pochylamy się  nad tajemnicą wcielenia i narodzenia Słowa Bożego. Starajmy się uczcić tę tajemnice w naszych Domowych Kościołach.  Msze Święte w naszym kościele dziś o godz. 8.30, 11.00, 16.30.

2. Jutro tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 11.00, 16.30. W drugi dzień Świąt składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom osiedla Bubiaki, Granica, Toczki, Topory, Nowe Osiedle, Chrząszcze  za przygotowanie naszej świątyni  na Święta Bożego Narodzenia.

4.W niedzielę zakończymy rok kalendarzowy 2017, serdecznie zapraszamy na Eucharystię i specjalne nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.30.

5. W ciszy Betlejemskiej nocy, pokorze i ubóstwie, przychodzi do nas Bóg jako  bezbronne Dziecko. Przychodzi, aby rozproszyć ciemności i mroki grzechu, aby napełnić świat pokojem, a ludziom przynieść radość i zbawienie. Wszechmocny Bóg z miłości do nas stał się Człowiekiem, aby każdy z nas mógł stać się dzieckiem Bożym.

6. Niech łaska Bożego Narodzenia napełnia serca wzajemną życzliwością, radością i pokojem, a każdy nowy dzień niech będzie nieustannym wzrastaniem w wierze, nadziei i miłości Chrystusa. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka i opieka Świętej Bożej Rodzicielki  towarzyszy nam wszystkim na każdy dzień.