Niedziela Świętej Rodziny – 31 XII 2017

1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece nasze wspólnoty rodzinne.

2. Dzisiaj Msza Święta na zakończenie starego roku o godz.16.30 Po Mszy Świętej  odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2017 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.

3. Jutro rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2018, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msza święta: 8.30, 11.00, 16.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek przed Mszą św. o godz.7.00 i 16.30.

5. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 11.00, 16.30. Błogosławieństwo kredy i kadzidła podczas każdej Mszy świętej. Pierwsza sobota stycznia przypada w uroczystość Objawienia Pańskiego. Z tej racji  po Mszy św. o godz.16.30 będzie nabożeństwo różańcowe. Różaniec poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus zelatorki p. Stanisławy Giertuga.

6. Wszystkim naszym parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za ciepłe i serdeczne przyjęcie kapłana na dorocznej wizycie duszpasterskiej. Niech Pan Bóg hojnie wynagradza wszystkich, którzy z tej okazji złożyli ofiarę.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół  na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bubiaki nr 652.

8. W mijającym roku  z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Anna Toczek, Helena Biłka, Helena Łaskawiec, Kunegunda Dańczak, Kazimierz Dudek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…”.

9. Wam wszystkim tutaj obecnym i waszym bliskim życzymy owocnego udziału w łaskach przyniesionych przez Jezusa z nieba na ziemię. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka i opieka Świętej Bożej Rodzicielki  towarzyszy nam wszystkim na każdy dzień.