Niedziela Chrystusa Króla – 26 XI 2017

1. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy o godzinie 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W środę, 29 listopada, wspomnienie błogosławionych męczenników Dionizego, kapłana i Redempta brata zakonnego karmelitów bosych.

3. W czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

4. W tym tygodniu przypada  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek  okazja do spowiedzi świętej od godz. 6.30 i 16.00.

W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Józefa zelatorki Teresy Iciaszczyk. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5. Przypominamy, że w pierwszy piątek miesiąca kapłan nawiedzi chorych i osoby w podeszłym wieku. Początek od godz. 9.00.

6. Przyjmujemy na wypominki roczne. Za zmarłych poleconych modlitwom w wypominkach rocznych  zostanie odprawionych 12 Mszy świętych począwszy od grudnia do listopada przyszłego roku w każdą  pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 16.30, a w okresie letnim o godzinie 18.00,  oraz w każdą niedzielę będą odmawiane modlitwy przed Mszą święta  o godzinie 11.00.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Lachy nr 1802.

8. W przyszłą niedzielę – pierwszą niedzielę Adwentu – o godzinie 8.30 poświęcenie świecy roratniej, lampionów i wieńca adwentowego.

W czasie Adwentu Msza święta w niedzielę będzie o  g. 8.30; 11.00; 16.30. Msza święta roratnia w  dni  powszednie o godzinie 16.30.Wszystkie dzieci przychodzą z lampionami na Mszę świętą o godzinie 16.30.