Niedziela Chrztu Pańskiego – 13 I 2019

1. Dzisiejsze  Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Śpiewamy kolędy, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego to jest 2 lutego.  Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej  i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się  środowa nowenna ku czci św. Józefa. Zapraszamy wszystkich parafian na godzinę 16.30  na  Mszę święta z kazaniem   i nabożeństwo nowenny.

4. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno! Nasza osobista komunia z Bogiem musi się przekładać na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Spyrkówka nr 2285.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Eugeniusz Pietrusa. Polećmy jego miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej;
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek.