Niedziela Świętej Rodziny – 30 XII 2018

1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Świętej Rodzinie mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece nasze wspólnoty rodzinne.

2. Jutro Msza Święta  na zakończenie starego roku o godz.16.30. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2018 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału.

3. We wtorek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2019, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msza święta : 8.30, 11.00, 16.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi rano od godz.6.30 i wieczorem od godz.16.00,   i udziału we Mszy św. o godz.7.00 i 16.30. Pierwsza sobota miesiąca to dzień, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i  powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża świętego Jana Pawła II zelatorki p. Anny Bałos . Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5. Wszystkim naszym parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za ciepłe i serdeczne przyjęcie kapłana na dorocznej wizycie duszpasterskiej. Niech Pan Bóg hojnie wynagradza wszystkich, którzy z tej okazji złożyli ofiarę.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Spyrkówka nr 654 B.

7. W przyszła niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msza św. w naszym kościele o godzinie 8.30. 11.00, 16.30. Błogosławieństwo kredy i kadzidła po każdej Mszy świętej.

8. W mijającym roku z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Stanisław Spyrka, śp. Wiesław Lenart, śp. Edward Basiura, śp. Zofia Morawa, Edward Basiura. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

9. Wam wszystkim tutaj obecnym i waszym bliskim życzymy owocnego udziału w łaskach przyniesionych przez Jezusa z nieba na ziemię. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka i opieka Świętej Bożej Rodzicielki towarzyszy nam wszystkim na każdy dzień.