Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16 VI 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W czwartek, 20 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.30, 11.00, 18.00.  Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki   młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I  ołtarz – przy  II stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: Spyrkówka,

II  ołtarz – przy IV stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: Beskid, Kobiele, Maliny, Morawy, Przysłop,

III  ołtarz – przy VI  stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: Zabór, Pod Grapą,

IV   ołtarz – przy grocie Matki Bożej – rodzice dzieci  pierwszokomunijnych.

3. Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją Eucharystyczna codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Kraiski  nr 298.

5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.