Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 26 V 2024

  1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
  2. Dziś po mszy Świętej o godzinie 18.00, zapraszamy Was na wspólną majówkę, którą przygotowuje nasza parafialna ekipa muzyczna o nazwie Wielka Sprawa. Oczywiście zaśpiewa z nami schola Małe COŚ i zagra niezawodna Babiogórska Orkiestra Dęta. Pojawią się również elementy naszej muzyki babiogórskiej. Będziemy się modlić litanią Loretańską i pieśniami Maryjnymi przed grotą, dlatego prosimy o przyniesienie krzesełek. Serdecznie wszystkich zapraszamy. 
  3. W czwartek, 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.30, 11.00, 18.00.  Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz – przy  II stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: SPYRKÓWKA; II  ołtarz – przy IV stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: BUBIAKI, GRANICA, TOCZKI, TOPORY, NOWE OSIEDLE, CHRZĄSZCZE; III  ołtarz – przy VI  stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: MAGÓRKA, WARCIAKI, KRAJSKIE, BORY, JANIKI, ZA MIEDZĄ; IV ołtarz – przy grocie Matki Bożej – rodzice dzieci  pierwszokomunijnych.
  4. Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją Eucharystyczna codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału. Zapraszamy dzieci – szczególnie komunijne, do sypania kwiatków. W niedzielę procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godzinie 11.00.
  5. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Rafała Kalinowskiego, zelatorka p. Józefa Bartunek. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bubiaki nr 773.
  7. W przyszłą niedzielę składka, będzie przeznaczona na cele remontowo –  budowlane. Za złożone ofiary składamy Bóg Zapłać. 

Z wiązka z tym, że należy powołać nową radę Parafialną, bardzo prosimy by każdy pełnoletni parafianin na kartce wypisał imię i nazwisko jednego kandydata, którego by widziała w Radzie Parafialnej. Bardzo prosimy by kartki z imionami kandydatów wrzucać do skrzynki znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Kartki można składać dziś i w przyszłą niedzielę.


INTENCJE MSZY ŚW.

Poniedziałek – 27.05.

7.00 za śp. Józefa Basiura od Anny Dudek z rodziną

7.00 za śp. Leszka Łaskawiec od kuzynki Marty z rodziną 

7.00 za śp. Stanisławę Front od rodziny Pierog

18.00 za śp. Edwarda Basiura w kolejną rocznicę śmierci

Wtorek – 28.05.

7.00 za śp. Jana Pasierbek od siostry Zofii z rodziną z Goleszowa

7.00 za śp. Annę Grudzień od rodziny Zaremba z Rajczy

7.00 za śp. Stanisławę Front od sąsiadów z osiedla Warciaki

18.00 za śp. Jadwigę Hajos w 4 rocznicę śmierci

Środa – 29.05. 

7.00 za śp. Annę Trzebuniak od Bernadetty i Władysława Młyńskich 

7.00 za śp. Annę Grudzień od rodziny Kąkol z Rajczy

7.00 za śp. Józefa Brańka od wujka Adama

18.00 za śp. Anielę i Edwarda Lenart z rodziną

Czwartek –  30.05. – NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, UROCZYSTOŚĆ

8.30 za śp. Krystynę Kątny od rodziny Zemlik i Bubiak

11.00 za parafian i uczęszczających do naszego kościoła

18.00 za śp. Władysława i Kazimierza Mentel

Piątek – 31.05.

7.00 dziękczynna w 80 rocznicę urodzin Edwarda Klimasara z prośbą o bł. Boże, zdrowie, pomyślność od całej rodziny

7.00 za śp. Herminę Spyrka od Małgorzaty Dyrcz z rodzi

18.00 za śp. Monikę i Wincentego Zajda

Sobota – 01.06.    

7.00 za śp. Herminę Spyrka od Felicji Mętel z synem Markiem

7.00 za śp. Wojciecha Kozina od Joanny i Jakuba Sipak z dziećmi

18.00 za śp. Anielę Zajda

Niedziela – 02.06.

8.30 za śp. Herminę Spyrka od ministrantów z Zawoi Zakamień

11.00 za żywych i zmarłych członków Mszy świętych wieczystych

18.00 za zmarłych poleconych modlitwom w wypominkach rocznych