Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27 V 2018

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2. W czwartek, 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.30, 11.00, 18.00.  Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki   młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

  I  ołtarz – przy  II stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: Bubiaki, Granica

 II  ołtarz – przy IV stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: Bielasy

III  ołtarz – przy VI  stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: Janiki, Za Miedzą

IV   ołtarz – przy grocie Matki Bożej – rodzice dzieci  obchodzących rocznicę pierwszej Komunii św.

3. Procesja eucharystyczna będzie się odbywać codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy świętej o godzinie 18.00. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi  pierwszopiątkowej od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17.30.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Chrząszcze  nr 638.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Wiesław Lenart. Polecamy jego miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.