Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 IV 2018

1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii.

2. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze Święte dziś o godz. 8.30, 11.00, 18.00.

3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Mszą święta będzie o godzinie: 8.30, 11.00 i 18.00. Ofiary złożone na tacę w dniu jutrzejszym zostaną przekazane na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

4. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Magurka, Warciaki, Krajskie, Bory   za przyozdobienie kościoła na czas Triduum  Paschalnego. Serdeczne Bóg zapłać za trud przygotowania Ołtarza Adoracji  i Grobu Pańskiego i za kwiaty.

5. Składamy również serdeczne Bóg zapłać Członkom Ochotniczej Straży Pożarnej Czuwającej przy Grobie Bożym, a także służbie liturgicznej – ministrantom i scholi.

6. W tym tygodniu w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz.17.30, i udziału we Mszy św.  o godz.7.00 i 18.00.

7. Pierwsza sobota miesiąca to dzień, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i  powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża świętego Jana Pawła II zelatorki p. Anny Bałos. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Granica nr 911.

9. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza zdrowiem, radością i siłą do podejmowania wyzwań i świadczenia o Bogu, który jest Miłością.