Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 IV 2020

1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta będzie o godzinie: 6.00,  8.30, 11.00  i  18.00.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msza święta będzie o godzinie: 8.30, 11.00  i  18.00.

3. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Janiki, Za Miedzą, Steczki za przyozdobienie kościoła na czas Triduum  Paschalnego. Serdeczne Bóg zapłać za trud przygotowania Ołtarza Adoracji  i Grobu Pańskiego i za kwiaty.

4. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

5. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom parafii i z poza parafii za solidarność z nami, za zebrane i złożone ofiary na potrzeby kościoła i klasztoru. Również bardzo serdeczne podziękowanie za zorganizowanie i przeprowadzenie transmisji uroczystości z naszego kościoła.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Toczki nr 638.

8. Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

9. Życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech spotkanie ze Zbawicielem w trudnej i złożonej rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza zdrowiem, radością i siłą do podejmowania wyzwań i świadczenia o Bogu, który jest Miłością.