26 Niedziela Zwykła – 1 października 2017

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i modlitwie różańcowej o godzinie 16.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 6.30 i 16.00.

3. W sobotę, 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej- zgodnie z komunikatem Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski – na całej długości naszej granicy będziemy odmawiać różaniec  błagając o ratunek dla Polski i świata.

Program modlitwy w naszym kościele, który jest jednym z kościołów stacyjnych:

  • 10.30 Modlitwa i wprowadzenie przed Mszą święta;
  • 11.00 Msza święta;
  • 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu;
  • Po adoracji przejście na miejsce modlitwy;
  • 14.00 Modlitwa różańcowa (wszystkie cztery części);
  • 16.00 Zakończenie.

Już dzisiaj zapraszamy i zachęcamy do udziału w wielkiej modlitwie różańcowej.

4. W przyszłą niedzielę już po raz siedemnasty będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież . Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Kobiele nr 671.