Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 XI 2019

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.  Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św., Różaniec w intencji zmarłych i spotkanie w piątek o godz.16.30.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – o godzinie 8.30 poświęcenie świecy roratniej, lampionów adwentowych i wieńca adwentowego.

4. W czasie Adwentu Msza święta w niedzielę będzie o godz. 8.30; 11.00; 16.30. Msza święta roratnia w dni powszednie o godzinie 16.30. Wszystkie dzieci przychodzą z lampionami na Mszę świętą o godzinie 16.30.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Lachy nr 2280.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy w tym tygodniu „Źródło” i  Gościa Niedzielnego”.

7. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Toczka. Ceremonie pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek o godzinie 13.00. Wieczny odpoczynek…


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 29 XI – błogosławieni Dionizy i Redempt, męczennicy,
  • 30 XI – św. Andrzej, Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.