33 Niedziela Zwykła – 17 XI 2019

1. Dzisiaj po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Psalm 9,19). Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w ramach trzeciego Światowego Dnia Ubogich będzie po każdej Mszy św. zbiórka do puszek.

2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św., Różaniec w intencji zmarłych i spotkanie w piątek o godz.16.30.

3. W sobotę ,23 listopada, świętego Klemensa, papieża, święto patronalne parafii Zawoja. Zachęcamy do udziału w sumie odpustowej o godzinie 11.00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Boskiego Dzieciątka Jezus. Zapraszamy i zachęcamy do udziału dzieci przedszkolne, szkolne i młodzież.

5. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Lachy  nr 1802.

7. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.