32 Niedziela Zwykła – 10 XI 2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji pokoju w tym ogarniętymi wojnami domowymi kraju możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego. Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla chrześcijan żyjących w Sudanie.

3. Przypominamy,że zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św., to jest o godzinie 16.00  odbywa się adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie odmawiamy jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny a zwłaszcza za całą Archidiecezję Krakowską. Zapraszamy do udziału  w modlitwie.

4. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 16.30.

5. W tym tygodniu w czwartek w Zakonie Karmelitańskim obchodzimy  święto   Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego, a w piątek wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Karmelitańskiego.

6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św., Różaniec w intencji zmarłych i spotkanie w piątek o godz.16.30.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Lachy  nr 1814.

8. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.