Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 XI 2018

1. „Czy Ty jesteś królem?” – zapytał Piłat Chrystusa. – „Tak, jestem królem”. Ale zaraz dodał: – „Królestwo Moje nie jest z tego świata”. Pomyślmy jeszcze raz i odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy rzeczywiście Chrystus jest jedynym Królem i Panem mojego życia?

2. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Mszę świętą na godzinę 8.30 dzieci i młodzież. W czasie tej Mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie wieńców adwentowych. Msza święta roratnia w  niedzielę o godzinie 8.30, a w dni powszednie o godzinie 16.30.

4. W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 Msza święta w intencji Członków Żywego Różańca i zmiana Tajemnic Różańca świętego.

5. Przyjmujemy na wypominki roczne. Za zmarłych poleconych modlitwom w wypominkach rocznych  zostanie odprawionych 12 Mszy świętych począwszy od grudnia do listopada przyszłego roku w każdą  pierwszą niedzielę  miesiąca o godzinie 16.30 ,a w okresie letnim o godzinie 18.00 oraz będą odmawiane modlitwy przed Mszą święta  o godzinie 11.00.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Przysłop nr 897.


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • w czwartek – wspomnienie błogosławionych męczenników Dionizego i Redempta;
  • w piątek, 30 listopada – święty Andrzej Apostoł, brat świętego Piotra.