Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 V 2020

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Otwórzmy się na  światło Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta będzie  o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się o czyste i dobre serca dla wszystkich dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Informujemy, że w czerwcu codziennie po Mszy świętej o godzinie 7.00 rano odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie wszystkich  zapraszamy.

5. W czwartek, 4 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano od godz.6.30 i wieczorem od godz.17.30,   i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00 i 18.00. W piątek z posługą duszpasterską uda się kapłan do chorych i starszych naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00. Zgłoszenia  składamy w zakrystii.

7. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz.18.00, a po niej pierwszosobotnie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus zelatorki p. Stanisławy Giertuga. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Chrząszcze nr 636.

10. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.