Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 VI 2020

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2. W czwartek, 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.30, 11.00, 18.00.  Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów          i trasy procesji. Dziewczynki   młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

  I  ołtarz – przy  II stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: Magurka, Warciaki

 II  ołtarz – przy IV stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: Lachy, Polana

III  ołtarz – przy VI  stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańcy osiedla: Nowe Osiedle, Toczki, Topory, Chrząszcze

IV   ołtarz – przy grocie Matki Bożej – rodzice dzieci  obchodzących rocznicę pierwszej Komunii św. i rodzice dziecka pierwszokomunijnego.

3. Procesja eucharystyczna będzie się odbywać codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy świętej o godzinie 18.00 z wyjątkiem soboty i niedzieli. W sobotę, serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00. Na zakończenie nabożeństwa procesja eucharystyczna. W niedzielę procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godzinie 11.00.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Janiki nr  657.

5. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła.