XI Niedziela Zwykła – 14 VI 2020

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj po sumie procesja eucharystyczna. W pozostałe dni codziennie o godz. 18.00 Msza Święta , a po niej nabożeństwo  i procesja eucharystyczna.

2. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Msza Święta z procesją o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji. Msza święta godzinie 7.00 i 18.00.

4. W sobotę, 20 czerwca, przypada wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Janiki nr 658.

6. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

7. W tym tygodniu patronuje nam: 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.