XIII Niedziela Zwykła – 28 VI 2020

1. Jutro przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 18.00. W tym dniu swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł  życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano od godz.6.30 i wieczorem od godz.17.30, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00 i 18.00.

3. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00. Po  Mszy świętej będzie wynagradzające pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Teresy od Jezusa zelatorki p. Herminy Spyrka. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Janiki nr 659A.

5. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.