XIV Niedziela Zwykła – 5 VII 2020

1.Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”. Również po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień.

2. Od wtorku 7 lipca  każdego dnia po Mszy świętej o godzinie 7.00 odprawiamy nowennę przed uroczystością NMP z Góry Karmel. Serdecznie zapraszamy.

3. W sobotę  11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V    i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

5. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.