XIX Niedziela Zwykła – 9 VIII 2020

1.Witamy wszystkich przebywającym na wakacjach i urlopach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia i przyrody.

2.W czwartek, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec z osłonami. Zapraszamy członków Róży świętej Teresy od Dzieciątka Jezus zelatorki p. Stanisławy Giertuga do niesienia Figury Matki Bożej w czasie procesji różańcowej. Bierzemy udział we Mszy św. i w czasie procesji w maseczkach.

3. W sobotę – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 100 rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy. Msza święta będzie o godzinie 8.30, 11.00 i 18.00. Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się po modlitwie po Komunii św. – na zakończenie każdej Mszy Świętej celebrowanej w tym dniu.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Za Miedzą nr 672 .


W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.