XX Niedziela Zwykła – 16 VIII 2020

1. Witamy wszystkich przebywającym na wakacjach i urlopach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia  i przyrody.

2. Dzisiaj, zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu, po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na wyżej wymieniony cel.

3. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową obchodząc liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

4. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

5. Prosimy o przeprowadzenie zbiórki w kwocie 30 złotych od rodziny na wynagrodzenie p. Organisty.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Zaborem nr 2272 .


W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.