XXI Niedziela Zwykła – 23 VIII 2020

1. Witamy wszystkich przebywającym na wakacjach i urlopach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia  i przyrody.

2. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godzinie 7.00, w czasie której będziemy się modlić w intencji solenizanta O. Bartłomieja, przełożonego klasztoru.

3. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę.

4. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia wypraszajmy ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11.00 powitanie O. Bartłomieja nowego przełożonego klasztoru i duszpasterza Ośrodka Duszpasterskiego a równocześnie podziękowanie O. Jakubowi za posługę w tutejszym Ośrodku. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Zaborem nr 2288.


W tym tygodniu patronują nam:

  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.