XXXIII Niedziela Zwykła – 15 XI 2020

  1. Dzisiaj po raz czwarty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego!”.
  2. Listopad jest miesiącem pamięci o zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za zmarłych przez cały miesiąc listopad dla wszystkich, którzy są w stanie łaski uświęcającej, przyjmą komunie świętą, pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za konkretnego zmarłego.
  3. W intencji zmarłych poleconych modlitwom w wypominkach przez cały miesiąc listopad codziennie o godzinie 16.30 będzie sprawowana Msza św. i modlitwa różańcowa.
  4. Nasza archidiecezja ma nowego biskupa pomocniczego. Został nim pochodzący z Wadowic Ks. Robert Chrząszcz, misjonarz pracujący w Brazylii. W naszych modlitwach pamiętajmy o ks. biskupie nominacie Robercie.
  5. W piątek będziemy obchodzić wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, polskiego karmelity bosego, niestrudzonego spowiednika, wielkiego patrioty. Wszystkich pragnących poznać bliżej sylwetkę tego świętego zapraszamy na Msze świętą na 16.30.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Przysłop nr 1348.
  7. W zeszłym tygodniu zmarła mama ojca Norberta śp. Edwarda Majchrowska, polećmy Ją Bożemu miłosierdzi – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…