1 Niedziela Wielkiego Postu – 10 III 2019

W niedzielę 24 marca 2019 r. przybędzie do naszej parafii Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jan Zając z wizytacją kanoniczną. Biskup przybędzie jako następca apostołów, by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. W czasie jego odwiedzin przeżyjemy wspólne uczestniczenie w Eucharystii oraz spotkania z ministrantami,  Radą Parafialną.  Biskup odwiedzi   chorych. Już teraz zapraszamy do udziału w tym tak ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu. Program wizytacji:

8.20 Powitanie

8.30 MSZA ŚWIĘTA: udział rodzin, starsze małżeństwa, błogosławieństwo rodzin; członkowie Żywego Różańca; czciciele MB Szkaplerznej i MB Fatimskiej

10.30 Droga Krzyżowa

11.00 MSZA ŚWIĘTA

GORZKIE ŻALE: udział rodzin, młodsze małżeństwa z dziećmi, błogosławieństwo rodzin, spotkanie z ministrantami

14.00 Nawiedzenie chorych i rodziny wielodzietnej

15.00 GODZINA MIŁOSIERDZIA – modlitwa na cmentarzu

15.30 Spotkanie z Radą Parafialną

16.30 MSZA ŚWIĘTA

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Zakończenie wizytacji kanonicznej

Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosła obfite owoce w życiu każdego z nas  i całej wspólnoty parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą  i nad tajemnicą Kościoła.

Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w piątek (22 marzec) i sobotę (23 marzec) o godzinie 16.00.

Za udział w czynności świętej, której przewodniczy biskup w czasie pasterskiej wizytacji, można zyskać odpust zupełny. Dla jego zyskania trzeba spełnić zwykłe warunki : spowiedź i Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wolność od przywiązania do grzechu.


1. Dzisiaj ofiary zebrane na tacę będą przekazane  na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

2. W środę ostatni dzień nowenny ku czci św. Józefa. Zapraszamy wszystkich parafian i czcicieli świętego Patriarchy z Nazaretu na godzinę 16.30 na  Mszę święta z kazaniem   i nabożeństwo nowenny.

3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców:

– we wtorek, godzina 18.00 próba do bierzmowania,

– w środę do udziału we Mszy św. o godzinie 16.30,

– w czwartek, godz.18.00  Msza (rozdanie krzyży), próba ze świadkami.

4. W piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 Msza św. i Droga Krzyżowa.

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 10.30 Droga Krzyżowa, o godz.11.00 Msza święta i po Mszy świętej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła  do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5. W przyszłą niedzielę – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz misjonarzy.

6. W niedzielę – 17 marca po Mszy św. o godzinie 8.30 spotkanie z członkami Rady Parafialnej.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Spyrkówka nr 655 .

8. W dniu 16 marca 2019 r.(sobota), w Zawoi Górnej odbędzie się „Dekanalny Dzień Wspólnoty” Zelatorów Róż Różańcowych. Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym w Zawoi Górnej – rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy o 17.00. Zachęcamy Zelatorki do udziału w spotkaniu.

9. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej i będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Antoni Janik. Polecamy jego miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.