2 Niedziela Wielkiego Postu – 17 III 2019

W niedzielę 24 marca 2019 r. przybędzie do naszej parafii Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jan Zając z wizytacją kanoniczną. Biskup przybędzie jako następca apostołów, by spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. W czasie jego odwiedzin przeżyjemy wspólne uczestniczenie w Eucharystii oraz spotkania z ministrantami,  Radą Parafialną.  Biskup odwiedzi   chorych. Już teraz zapraszamy do udziału w tym tak ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu. Program wizytacji:

8.20 Powitanie

8.30 MSZA ŚWIĘTA: udział rodzin, starsze małżeństwa, błogosławieństwo rodzin; członkowie Żywego Różańca; czciciele MB Szkaplerznej i MB Fatimskiej

10.30 Droga Krzyżowa

11.00 MSZA ŚWIĘTA

GORZKIE ŻALE: udział rodzin, młodsze małżeństwa z dziećmi, błogosławieństwo rodzin, spotkanie z ministrantami

14.00 Nawiedzenie chorych i rodziny wielodzietnej

15.00 GODZINA MIŁOSIERDZIA – modlitwa na cmentarzu

15.30 Spotkanie z Radą Parafialną

16.30 MSZA ŚWIĘTA

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Zakończenie wizytacji kanonicznej

Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosła obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą  i nad tajemnicą Kościoła.

Skorzystajmy wcześniej z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w piątek (22 marzec) i sobotę (23 marzec) o godzinie 16.00.

Za udział w czynności świętej, której przewodniczy biskup w czasie pasterskiej wizytacji, można zyskać odpust zupełny. Dla jego zyskania trzeba spełnić zwykłe warunki: spowiedź i Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wolność od przywiązania do grzechu.


1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz misjonarzy.

2. We wtorek przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00,16.30. Na Msze Święte zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.

3. W piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 Msza św. i Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 10.30 Droga Krzyżowa, o godz.11.00 Msza święta i po Mszy świętej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła  do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

4. Niech wielkopostne rekolekcje, które będą od 31 marca do 03 kwietnia pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o modlitwę o  owocne ich przeżycie. Szczegółowy program rekolekcji został umieszczony w gablotce przy wyjściu z kościoła.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 8.30 spotkanie z członkami Rady Parafialnej.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.  Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Spyrkówka nr 650 A .

7. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej i będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.