8 Niedziela Zwykła – 3 III 2019

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Modlimy się w intencji    nawrócenia ludzi trwających w różnych nałogach oraz podjęcia decyzji abstynencji od alkoholu.

2. Najbliższa środa, 06 marca, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 16.30.

3. W środę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo  ósmego dnia nowenny ku czci św. Józefa.

4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

5. W piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 10.30 Droga Krzyżowa, o godz.11.00   Msza święta i po Mszy świętej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Gorąco zachęcamy parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła  do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

6. W sobotę – 9 marca – po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne wszystkich aktorów i zaangażowanych w Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy także zainteresowanych braniem udziału w Misterium jako nowi aktorzy.

7. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przekazane na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Spyrkówka nr 653 .