15 Niedziela Zwykła – 15 VII 2018

1. Dzisiaj o godz.17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy zamykający X BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ i KAMERALNEJ organizowany przez Gminy Ośrodek Kultury w Stryszawie i Wójta Gminy Stryszawa. Serdecznie zapraszamy.

2. Witamy wszystkich przebywającym na wakacjach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia i przyrody.

3. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

4. Jutro ,16 lipca, przypada odpustowa uroczystość NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej, głównej Patronki Zakonu Karmelitańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę o godzinie 8.30, 11.00, 18.00. Suma odpustowa o godzinie 11.00. Prosimy o udział wszystkich ministrantów we Mszy świętej o godzinie 11.00. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna. Prosimy osoby do niesienia baldachimu i feretronów oraz dzieci do sypania kwiatów.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Janiki nr 666.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 VII – bł. Teresa od św. Augustyna i Towarzyszki dziewice i męczennice Zakonu Karmelitańskiego;
  • 20 VII – św. Eliasz, prorok