16 Niedziela Zwykła – 22 VII 2018

1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

2.W środę – 25 lipca czcimy  Świętego Krzysztofa, męczennika,patrona kierowców i podróżujących, orędownika w  niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu!  Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 29 lipca po każdej Mszy świętej.

3. Mieszkańcom osiedla Bubiaki, Granica, Toczki, Topory, Nowe Osiedle, Chrząszcze składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie  kościoła do  uroczystości odpustowej MB Szkaplerznej.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Janiki nr 660A .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 VII – święta  Brygida, zakonnica, patronka Europy;
  • 24 VII – św. Kinga, dziewica, pochodząca z Węgier, znana jako miłosierna pani Ziemi Sądeckiej, żyła w XIII wieku, ale jej kult przetrwał i rozwijał się w ciągu wieków. Kanonizował ją dopiero Jan Paweł II w 1999 roku w Starym Sączu;
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.