2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 II 2018

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – przez złożenie ofiary do puszki przeznaczonej na ten cel.

2. W środę siódmy dzień nowenny ku czci św. Józefa. Zapraszamy wszystkich parafian i wszystkich czcicieli św. Józefa  na godzinę 16.30  na  Mszę święta z kazaniem   i nabożeństwo nowenny.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano od godz.6.30 i wieczorem od godz.16.00, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00 i 16.30.

4. Pierwsza sobota miesiąca to dzień, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i  powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża świętej Faustyny zelatorki Krystyny Wajdzik. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5. W piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa.

W niedziele Wielkiego Postu o godz. 10.30 Droga Krzyżowa – o godz.11.00   Msza święta i po Mszy świętej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Gorąco zachęcamy parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła  do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

6. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 11 marca pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o modlitwę o owocne ich przeżycie. Szczegółowy program rekolekcji został umieszczony w gablotce przy wyjściu z kościoła.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół  na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bubiaki nr 1803.