2 Niedziela Wielkiego Postu – 8 III 2020

1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła –  przez złożenie ofiary do puszki przeznaczonej  na ten cel.

2. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

3. W środę nowenna ku czci św. Józefa. Zapraszamy wszystkich czcicieli świętego Patriarchy z Nazaretu na godzinę 16.00  na adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo nowenny i  Mszę święta z kazaniem.

4. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy. Piątek o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza święta  i Droga Krzyżowa.

5. W niedzielę o godz. 10.30 Droga Krzyżowa, o godz.11.00 Msza święta i po Mszy świętej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

6. Młodzież klasy ósmej  zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej na katechezę przygotowującą do przystąpienia do sakramentu Bierzmowania.

7. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 22 marca pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o modlitwę o owocne ich przeżycie.

8. Szczegółowy program rekolekcji został umieszczony w gablotce przy wyjściu z kościoła.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół  na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Nowe Osiedle nr 650 .