21 Niedziela Zwykła – 26 VIII 2018

1. Dzisiaj nasze myśli i uczucia kierujemy ku Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej. Odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

2. Witamy wszystkich przebywającym na wakacjach w Zawoi i życzymy, aby był to czas dobrego wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia i przyrody.

3. W środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca to dzień, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i  powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Po wieczornej Mszy świętej będzie wynagradzające nabożeństwo różańcowe za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzi Róża św. Teresy od Jezusa zelatorki p. Herminy Spyrka. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Z racji początku nowego roku szkolnego zapraszamy również dzieci, młodzież i rodziców na Mszę św. w niedzielę, 2 września na godzinę 14.00. Wraz z członkami Żywego Różańca wspólnie będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże.

6. XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę, 16 września 2018 r. pod hasłem: ”Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Zgłoszenia można składać w zakrystii. Koszt 20,00 złotych od osoby. Wyjazd o godzinie 6.00 z pod Remizy.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Zaborem nr 685 .


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku;
  • 28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV  i V wieku i napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych;
  • 1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku .