30 Niedziela Zwykła – 27 X 2019

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Wyjątkowo w czwartek, kapłan nawiedzi chorych. Początek około godz.9.00.

3. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: 8.30, 11.00, 16.30; po sumie odbędzie się procesja na cmentarz,    w czasie której będziemy modlić się za zmarłych.

4. W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte  o godzinie: 7.00, 9.00 i 16.30.

5. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia od poniedziałku do czwartku włącznie od godziny 16.00.

6. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

7. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać w zakrystii.   W intencji zmarłych poleconych modlitwom przez cały miesiąc listopad   o godzinie 16.30 będzie sprawowana Msza św. i modlitwa różańcowa.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.   Na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Lachy  nr 885.

9. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie.