4 Niedziela Wielkiego Postu – 22 III 2020

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. W środę, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii o godzinie 7.00 będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Foldery są wyłożone na stoliku z gazetami. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

3. W piątek o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta. W niedzielę  o godz. 8.30, 11.00, 16.30 Msza święta z kazaniem.

4. Z racji epidemii korona wirusa są odwołane rekolekcje wielkopostne. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania konferencji rekolekcyjnych w mediach a zwłaszcza w Radio Maryja i Telewizji Trwam.

5. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej i będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.

6. Przypominamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego sakramentu, która ma miejsce pół godziny przed Mszą św. wieczorną w niedzielę i w dni powszednie.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół  na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Granica nr 911.