5 Niedziela Wielkiego Postu – 29 III 2020

1. Przeżywamy piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Przypominamy, że nie ma Gorzkich Żali! Msza św. po południu o godzinie 16.30.

2. Przypominamy, że w związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Krakowskiego wszyscy wierni mają dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do uczestniczenia w liturgii przez transmisje w mediach.

3. W naszym kościele odprawiane są Msze święte z zachowaniem obowiązujących wytycznych związanych z epidemią koronowirusa. Każdego dnia jest okazja do spowiedzi.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować w tych trudnych dniach.

6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową.

7. Prosimy o otwarte oczy i wyobraźnię miłosierdzia wobec potrzebujących. Starajmy się z życzliwością zobaczyć wokół siebie osoby, które w tych dniach potrzebują naszej konkretnej pomocy.

8. Trwamy w modlitwie – tu  w kościele  i w naszych domach – o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych.

9. Z dniem 1 kwietnia Msza św. zarówno w niedzielę jak w dni powszednie Msza święta wieczorem o godzinie 18.00.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół  na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Granica nr 635 .