6 Niedziela Zwykła – 11 II 2018

1. Dzisiaj 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za chorych i za tych, którzy nimi się opiekują.

2. Rozpoczynający się dzisiaj 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.

3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 7.00, 9.00 i 16.30. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne. Po wieczornej Mszy świętej  nabożeństwo  piątego dnia nowenny do świętego Józefa. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

5. W piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 10.30 Droga Krzyżowa – o godz. 11.00 Msza święta i po Mszy świętej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Gorąco zachęcamy parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła  do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

6. W sobotę – 17 lutego – po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne wszystkich aktorów i zaangażowanych w Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy także zainteresowanych braniem udziału w Misterium jako nowi aktorzy.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół  na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Bubiaki nr 862.