7 Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Modlimy się w intencji nawrócenia ludzi trwających w różnych nałogach oraz podjęcia decyzji abstynencji od alkoholu.

2. Najbliższa środa, 26 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msza Święta tego dnia w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 16.30.

3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

5. W środę nowenna ku czci św. Józefa. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa  na godzinę 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo nowenny i Mszę święta z kazaniem i posypaniem głów popiołem.

6. W piątki Wielkiego Postu o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza święta i Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 10.30 Droga Krzyżowa, o godz. 11.00 Msza święta i po Mszy świętej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian i wszystkich uczęszczających do naszego kościoła  do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

7. Przypominamy i zachęcamy do adoracji Najświętszego sakramentu, która ma miejsce pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

8. W sobotę – 29 lutego – po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne wszystkich aktorów i zaangażowanych w Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy także zainteresowanych braniem udziału w Misterium jako nowi aktorzy.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej katecheza dla młodzieży klasy ósmej przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

10. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przekazane  na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Kościół na kolejne dni polecamy trosce mieszkańców osiedla Nowe Osiedle nr 2187 .